Ekologické produkty ve stavebnictví

Proč jsou ekologické produkty stavební chemie tak málo vyhledávané a prodávané na českém trhu, když mají pozitivní přínos na zdraví a pořizovací cena je stejná?

Jistě budete se mnou souhlasit, že lidský život především stojí a padá se zdravím každého z nás. Podstatnou měrou naše zdraví rovněž závisí, mimo jiné, i na kvalitě prostředí v němž žijeme. Zdraví máme k naší smůle pouze jedno a musíme pečlivě zvažovat co vše nám škodí. Tak jako přemýšlíme o kvalitě potravin v podobě studování informací na balení, stejně tak máte možnost u výrobků stavební chemie odhalit složení ve formě jednoduchého označení na každém balení a v příslušných materiálových listech jednotlivých produktů.

Každý dodavatel stavební chemie (penetrace, vyrovnávací hmoty, hydroizolace, lepící a spárovací hmoty)  by vám měl poskytnout podrobné informace o složení a kvalitě poskytovaných produktů, mezi kterými se celý den pohybujete v práce nebo pohodlí domova.

Bohužel je v současné době kladen důraz pouze na cenu stavební chemie, nikoliv skutečnost, co a v jaké kvalitě do našich příbytků zabudováváme, přičemž cena ekologické stavební chemie neznamená vyšší pořizovací náklady.

Platí tedy, že nejste pouze to,  co jíte, ale i to z čeho své příbytky a pracovní prostředí budujete. Využijte možnost ovlivnit kvalitu svého života a zdraví již ve fázi volby vhodného stavebního produktu.